Se spune că o orhidee înflorită în casă aduce eleganță, liniște și noroc.
Se spune că o orhidee înflorită în casă aduce eleganță, liniște și noroc celor care o îngrijesc cu drag. E o vorbă din bătrâni la care mulți români țin și astăzi, mai ales când văd florile delicate care rezistă lună de lună pe pervaz. Nu e o regulă, ci o credință frumoasă. Dar dincolo de …